ABD Senatosu: Putin savaş suçlusudur

 

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar, kararı oybirliğiyle onaylayarak Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne Putin’in Ukrayna işgaliyle ilgili soruşturma çağrısı yaptı.

Senato’daki Demokrat Partili lider Chuck Schumer, Putin’in işlediği suçların hesabını vermesi gerektiğini dile getirdi. Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, “Benim için bir sonraki adım İngiliz müttefiklerimizle ve diğerleriyle bir istihbarat birimi kurarak Rus ordusunun işlediği savaş suçlarını kamuoyuna açıklamak ve komutanları ifşa etmek. Tespit etme ve utanca boğma kampanyası yolda” diye konuştu.

Biden, Ukrayna’ya 800 milyar dolarlık ek askeri desteği açıklayacak

Tasarının herhangi bir bağlayıcılığı yok fakar sembolik bir önem taşıyor. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin bugün düzenlenecek oturumda ABD Kongresi’nin üyelerine hitap etmesi bekleniyor.

Hava savunma sistemleri, tanksavarlar, ağır silahlar…

Zelenskiy’in bugün ABD Kongresi’nde yapacağı konuşma sonrasında Biden yönetiminin ülkeye 800 milyar dolarlık ek askeri desteği açıklaması bekleniyor. ABD’li bir yetkili, askeri yardımın Javelins ve Stingers hava savunma sistemlerini, tanksavar füzeleri ve ağır silahları içereceğini açıkladı.

ABD Başkanı Joe Biden, ABD’nin Ukrayna’daki savunma desteğine 13,6 milyon dolarlık bir yardım fonunu içeren tasarıyı dün imzalamıştı.

Macron: Rusya’ya silah satışı hukuka uygun

Ölüm makineleri: Putin en tehlikeli silahlarını sahaya sürdü!

Levent Kenar: Nükleer ve kimyasal silahlardan korunmanın yollarını öğrenmeliyiz

Fransa’nın Rusya’ya sattığı silahlar Ukrayna’da mı kullanılıyor?

Avrupa silahlanıyor

Rusya yüzünden Almanya silaha sarıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.