ABD’de Cumhuriyetçilerden Biden’a tepki

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişiminin ardından Rusya’dan petrol tedarikine yasaklama getiren ABD’de Cumhuriyetçilerden Başkan Biden’a tepki geldi. ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi Azınlık Lideri Kevin McCarthy, Biden yönetiminin Rusya’dan petrol almayı kesip Venezuela ve İran’a yönelmesinin yanlış bir politika olduğunu savundu.

McCarthy, ABD’nin Rusya’dan petrol almayı kesip Venezuela ve İran gibi ülkelerden almaya çalışmasının yanlış olduğunu, bunun yerine ABD’nin üretimle bu açığını kapatması gerektiğini ifade etti.

McCarthy, “Neden Putin’e sağladığınız milyarlarca doları alıp bir başka diktatöre veriyorsunuz?” yorumunu yapan McCarthy, İran ve Venezuela’nın “terörü destekleyen ülkeler” olduğunu savundu.

Öte yandan Cumhuriyetçi Florida Senatörü Marco Rubio da ABD’nin Venezuela ve İran gibi ülkelerden petrol almaya çalışmak yerine daha fazla petrol üretmesi gerektiği yönünde bir açıklama yapmıştı.

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken ABD yönetimi, Rusya’dan tüm enerji ürünlerinin ithalatını yasaklamış, bu kararın ardından ülkede benzin fiyatları tarihin en yüksek seviyelerine ulaşmıştı.

Rusya’dan çıkan şirketlere Nestle, Philip Morris ve Sony de katıldı

 

Beyaz Saray: Rusya kimyasal silah kullanabilir

 

Ukrayna, BM’deki askerlerini geri çekecek

 

AB Rusya’ya yaptırım listesini yeniledi: 160 yeni isim

 

ABD’den dijital para adımı: Biden imzaladı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.