Abdurrahman Dilipak’tan sansür çıkışı

Yeni Akit’te 30 yıl boyunca yazılar yazan son devirde AK Parti içindeki birtakım isimlere ve AK Parti’nin kimi siyasetlerine reaksiyon gösteren yazılarıyla dikkat Çeken muharrir Abdurrahman Dilipak, geçtiğimiz günlerde yazılarına son verdiğini duyurdu. Dilipak’ın neden yazılarına son verdiği ise merak konusu oldu.

Dilipak, Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın sorularını yanıtladı. Ayrılığın Mustafa Karahasanoğlu’nun vefatının çabucak gerisinden gelmesi tesadüf olmadığını lisana getiren Dilipak, “Tesadüf diye bir şey yok. Tevafuk oldu. Denk geldi. 50 yıla yakın bir vakit ortak bir vakti ve yeri, acılarımızı, mutluluklarımızı, umutlarımızı paylaştık. Bir davamız vardı. Yola çıktıklarımızla yolda bulduklarımız, ‘Hasbi’ler, ‘hesabi’ler, ‘servet’ ve ‘iktidar’la tanıştıktan sonra işler biraz karıştı sanırım. Bu yalnızca benim için değil, genel bir durum. Yalnızca bizim ülkemiz için değil, bu işler böyledir. Tarihten ders almayınca tekerrür ediyor” sözlerini kullandı. Dilipak, “Seçime gidiyoruz. Politik telaşlar de kelam konusu. Beni taşımak da kolay değil. Ben yalnızca yazmıyorum, konuşmuyorum, fikirlerim doğrultusundan hareketli bir şahısım. Politik manada risk katsayım yüksektir. Esasen güç vakitlerde ve kurallarda dürüstseniz, bilgili ve mertseniz birtakım problemler yaşamanız sürpriz olmamalı” dedi.

‘HER VAKİT BİRİLERİ BU DÜNYADA DAHA ÖZGÜR’

Dilipak, ‘Daha evvel yazılarınıza rastgele bir müdahale teşebbüsü oldu mu? Yazınızın yayınlanmadığı ya da değiştirmeniz istendi mi?’ sorusuna, “Zaman vakit, çok yüklü olmamak kaydı ile kimi müdahaleler kelam konusu idi” diye cevap verdi. Dilipak, “Zaten yayın sırasında ya da yazılarımın altında olağan okuyucular yanından troller de sert reaksiyonlar veriyorlardı. Sonuçta olan oldu. Maalesef toplumsal medyada ağ işverenleri sansürlüyor. Ulusal ölçekte yasalar, o da yetmiyor bir de iç kontrol sistemi. Ancak her vakit birileri bu dünyada herkesten daha özgür. Onlar kural koyuyorlar. Rastgele bir kuralla da bağımlı değil, ne din, ne ahlak, ne hukuk ne de yasa” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.