Ahmet Parıltı Çebi: Kendisini transfer etmek istiyoruz

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, TFF Fevkalâde Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurul’da değerli açıklamalarda bulundu.

Ankara’da bir otelde gerçekleşen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Harika Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurul’da tek lider adayı olarak seçime giden Mehmet Büyükekşi’ye ve idare şurası listesine dayanak verilmesi gerektiğinin altını çizen Beşiktaş Spor Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, “Ortak fikirde olunan bir seçim yok. Tek bir aday var, sonucu muhakkak. Seçimden evvel birçok şey konuşuldu. Bu saatten itibaren her birimiz mevcut lidere ve idare şurasına takviye vermek zorundayız. Bu federasyon bizim federasyonumuz. Münasebetiyle önlerinde ağır işler var. Yabancı konusu var, yayıncı kuruluş ile ilgili ekonomik tablolar var. Tüm bunları alt alta topladığımızda artı olarak Türk futbolunun marka kıymeti, transfer limitleri var. Bunların toplamında Türk futbolunun menfaatleri gözetilerek ortak bir biçimde çözülmesi gerekiyor. Türkiye’nin birlik ve beraberlik olması gerekiyor” sözlerine yer verdi.

Transfer açıklaması

Beşiktaş’ın yeni dönem için transfer hazırlıklarının devam ettiğini belirten Çebi, “Bir stoperimiz geldi. Çok kaliteli bir oyuncu. Kadro kaptanlığı kişiliği var, aile babası kişiliği var. Hepsinin bir ortada bulunduğu bir kişi transfer etmekten çok memnunum. Hakikat bir iş yaptık. Beşiktaş taraftarının da kendisini çok seveceğini biliyorum. Onun dışında bir forvet beklentimiz var. Hollanda Ulusal Kadrosu forveti bir futbolcuya ilgimiz var. Kendisini transfer etmek istiyoruz. Kendisiyle dün yaptığımız görüşmede, iki gün daha bizden müsaade istedi. Kestirim ediyorum ki onun da talipleri çok fazla. Kurallara bakıyor” dedi.

Ahmet Parıltı Çebi, sabah Josef de Souza’nın Türk vatandaşı olmak istediği ile ilgili bir haber okuduğunu ve Souza’nın güzel ve vicdanlı bir kişiliği olduğunu belirterek, “Türkiye’nin 85 milyon vatandaşı var. Biri de o olsun isterim” diye konuştu.

“Yabancı sınırlaması kaldırılmalı”

Yabancı oyuncu sonlandırmasının Türk futbol kulüplerine ekonomik sorun oluşturduğunu lisana getiren Çebi, “Türk futboluna katkı verebilmek ismine Türk futbolcuların alanda yer alabildikleri mühletin uzaması A Ulusal Kadro ismine menfaat tabir etmiş olabilir. Ben de bu fikirdeydim. Fakat son vakitlerde yaşadığımız kimi gerçekleri kamuoyu ile paylaşmamızda yarar var. 20 Türk futbolcu varsa yalnızca topu topuna 2 adedine gereksinim var. Öteki 18 adedine gereksinim yok. 2 futbolcunun da fiyatı 1 lirayken olmuş 11 lira. Bu da güzel bir durum değil. A Ulusal Futbol Grubu’nun her ne kadar yerli futbolcuya gereksinimi varsa da öbür taraftan da kulüplerin ekonomik meseleleri var. Bu kadar düşünce içerisinde bir Türk futbolcu almak zorunda hisseden kulübün milyonlarca TL verebilecek gücü yok. Bundan sonra yerli futbolcu oynatana teşvik, yabancı futbolcu oynatana maddi olarak ceza biçiminde koyulmalı. Sınırlama kaldırılmalı” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.