Atatürk Havalimanı önünde aksiyon

Millet bahçesi yapılmak istenen Atatürk Havalimanı’na iş makinelerinin girmesinin yankıları sürüyor. Yüzlerce vatandaş havalimanı önünde toplandı. Gelişmeler anbean sozcu.com.tr’de olacak.

Cumartesi günü İstanbul Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nın iki pistinin kırılması için iş makineleri ve kamyonlar sahneye çıktı.

Türk havacılık tarihinde hayli değerli bir yere sahip olan havalimanının millet bahçesine çevrilmesi için 2 milyar 127 milyon TL’lik ihale yapılması kamuoyunda yansılara neden oldu.

Dün akşam UYGUN Partililerin protesto gösterisi düzenlediği havalimanın önünde bu sabah da vatandaşlar toplandı.

Dün akşam CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, toplumsal medya hesabından SÖZCÜ’nün haberini paylaşarak Atatürk Havalimanı’nda hareket yapacaklarını duyurmuştu.

Kaftancıoğlu, “Saat: 11.00’de Atatürk Havalimanına gidiyoruz. Atatürk’e, tabiata, kente düşman olanlara bir çift kelamımız var. Tabiat dostu kurumlar ve bireyleri bekliyoruz” sözlerini kullanmıştı.

İŞTE DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR

10.00 Çevik Kuvvet polislerinin havalimanı girişlerini bariyerler kapattıkları görüldü.

10.30 Vatandaşların Atatürk Havalimanı önünde toplanmaya başladığı anlarda Ankara’da bir açıklama yapan Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, şunları söyledi:

– Koro halinde birebir türküyü maalesef söylüyorlar. Biz onlara karşın millet bahçemizi, tehdit, telaffuzlarına karşın, milletimizin talepleri, istekleri doğrultusunda yapmaya devam edeceğiz.

– Bu zihniyeti milletimiz çok yeterli biliyor, bu zihniyet köhneleşmiş CHP zihniyetidir. Bunlar birebir sesle, koroyla muhalefet yapmak üzere tenkit yapıyorlar. Aslında kendi içinde projemizi israf ve rezalet olarak kıymetlendirerek kelamda çevreci, doğaseverleri yanlarına alarak mesnetsizce bizim projelerimizi eleştirmeye çalışıyorlar. Üç maymunu oynuyorlar.

10.43 “Milli Servet Talanına Son” yazılı dövizler taşıyan vatandaşlar “Direne direne kazanacağız” ve “Hak hukuk adalet” sloganları atıyor.

DETAYLAR GELİYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.