Bu Bitcoin Tahminleri Korkuttu: O Rakamlar Bekleniyor!

Tarih tekerrür ederse, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2020 boğa piyasasından bu yana görülmeyen seviyelere geri dönebilir. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz.

Bu senaryo gerçekleşirse Bitcoin 15.500 dolara düşebilir

24 Mayıs’ta yayınlanan ve Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalaması (WMA) ile etkileşimini inceleyen yeni bir analize göre, Bitcoin taban fiyat hedefi 15.500 dolar ile 19.000 dolar arasında olabilir. Popüler yatırımcı ve analist Rekt Capital, bir Twitter gönderisinde, BTC/USD’nin 200WMA’yı yeniden test etmek için düşmesi durumunda neler olabileceğini açıkladı. Bitcoin’in tarihi boyunca bir can simidi olan 200WMA, hiçbir zaman kesin olarak kırılmamış olan sürekli yükselen bir son destek hattıdır. Şu anda 22.000 dolar civarında olan seviye, ayı piyasaları söz konusu olduğunda, çizgi gibi davranmaya devam ettiğini gösteriyor.

Analist fiyatın buralara gerilemesinin çok kötü olduğunu ve söz konusu hareketli ortalamanın destek olarak kalmaya devam etmesi gerektiğini belirtiyor. Rekt Capital aynı zamanda bu seviyenin tarihi bir alım fırsatı olduğuna dikkat çekiyor. Bununla birlikte, bu fitiller spot fiyatın yüzde 28’ine kadar çıktı, yani şimdi benzer bir fitil gerçekleşirse, Bitcoin 15.500 dolara ulaşacak. Analist, konu ile ilgili şunları söyledi:

BTC, 200-MA’nın altında yüzde -14 ila yüzde -28 oranında fitil yapma eğilimindedir. Ve BTC 200-MA şimdi 22.000 dolarlık fiyat noktasını temsil ettiğinden… 200-MA’nın altında yüzde -14’lük bir aşağı yönlü fitil, ~ 19.000 dolarlık bir fiyat ile sonuçlanacaktır. Ve eğer BTC, Mart 2020’de 200-MA altındaki aşağı yönlü fitil derinliğini tekrarlayacak olursa, 15.500 dolarlık fiyat noktasını tekrar ziyaret edebilir.

Bu seviyelere dikkat

Rekt Capital, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden ve Bitcoin’in bu ayki death cross’dan gelen tarihsel düşüşleri inceledi ve 22.700 dolarlık bir BTC fiyat hedefi üretti. Bu seviye neredeyse mevcut 200WM’de. Analist konu ile ilgili şunları söyledi:

BTC yavaş yavaş 200-MA’ya yaklaşıyor. Tarihsel olarak, 200-MA, uzun vadeli BTC yatırımcıları (yeşil yuvarlaklar) için büyük yatırım getirisi ile harika fırsatlar sunma eğilimindedir. BTC gerçekten 200-MA desteğine ulaşırsa… Dikkat etmek akıllıca olur.

Stoktan akışa Bitcoin fiyat modellerinin yaratıcısı olan bir diğer popüler analist PlanB de uzun zamandır 200WMA’nın destek rolü üstlendiğini savunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.