Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsansız hava aracı denilince akla birinci Türk SİHA’ları geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları;

Sizlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bundan 3 yıl evvel Bilişim Vadisi’ni açtığımızda buranın bilişim üssü olacağını tabir etmiştim. Ortadan geçen vakitte vadimizin bu gayelerine adım adım yürüdüğünü görüyoruz. Vadimiz 230 bin metrekare kapalı alanı ile ülkemizin en büyük teknoloji geliştirme merkezidir. Ulusal Teknoloji atağımıza büyük bir ivme katıyor.

Güzel işler yapanları, ortaya yapıtlarıyla çıkanları takdir etmek bizim geleneğimizin mirasıdır. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, yenilikçi kaliteli projelerin ortaya çıkmasını çok lakin çok ehemmiyet veriyorum. 2021’den bu yana en çok ihracat yapan ve bayan istihdamı en çok olan firmalarımızı tebrik ediyorum. Ödül almaya hak kazanan şirketlerimizi kutluyorum.

TÜRKİYE’NİN İHTARACATINI 36 MİLYAR DOLAR’DAN 250 MİLYAR DOLAR’A ÇIKARDIK

Teknolojik bağımsızslığınızı kazanmadan, ne ekonomik ne siyasi manada özgürlüğünüzü temin edebilirsiniz. Koronavirüs salgını sürecinde yaşananlar bu gerçeği çarpıcı formda ortaya koymuştur. Dünyanın en müreffeh ülkeleri dahi sıhhat çalışanları için maske bile bulamadı. Üretimleri durma noktasına geldi. Türkiye olarak bu şiddetli süreçte başarılı bir imtihan verdik. Ekonomik hayatın durmasına müsaade etmedik. Türk firmaları hükümetimizin teşvikleri sayesinde muvaffakiyet çıtasını üst taşıdılar. Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz yüzde 11’lik büyümeyle G20 ülkeleri ortasında 1. sıraya yerleştik. Temmuz ayı ihracatımız 18 milyar dolara ulaştı. 2002 yılında yalnızca 36 milyar dolar ihracat yapan Türkiye’den 250 milyar dolar ihracat yapan Türkiye’ye geldik.

İnsansız hava aracı denilince akla birinci gelen Türkiye oluyor. Türkiye bu alanda önünde sıra olunan ülkeye dönüştü.

Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.