Emine Erdoğan’dan sağlıklı besin projesi adımı

Emine Erdoğan, Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Lideri Enver Hasanoğlu ve beraberindeki kurum yetkilileri Errol Rowan Alden, Sara Helen Goza, Kerem Hasanoğlu, Aman Bulungan, Linda Arnold, Carlos Rivera ve Ousmana Ndiaye ile Vahdettin Köşkü’nde bir ortaya geldi.

Kabule Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da katıldı. IPA Lideri Hasanoğlu, Emine Erdoğan’ın himayesindeki Sıfır Atık Projesi’nin sadece Türkiye’de değil tüm dünyada övgü kazandığını ve kendi çalışmalarında da Sıfır Atık’ın ortaya koyduğu prensipleri yaşatmak için adımlar atacaklarını belirtti.

Sağlık Bakanı Koca ise kendisinin de bir pediatri tabibi ve IPA’nın bir üyesi olduğunu belirterek, çocukların sıhhatine bütüncül bir bakış açısının gerekli olduğunu vurguladı.

Emine Erdoğan da IPA’nın yalnızca hastalıkların tedavisinde değil hastalık oluşmasını önlemek için de çalışma yapması gerektiğini söyledi. Emine Erdoğan, “Sağlıklı besin olmadan rastgele bir ilacın en son tahlil olduğunu düşünmek mümkün değil” diye konuştu.

Emine Erdoğan, yakın vakitte okul kantinlerine yönelik “sağlıklı gıda” projesi başlatılacağına işaret ederek, “Bu alanlardaki yemek ve atıştırmalıkların kesinlikle sağlıklı seçeneklerle yapılması gerekir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.