Emre Belözoğlu: Ülkemizi Avrupa’da temsil etmek ve onlarla yarışabileceğimizi göstermek istiyoruz

Spor Toto Üstün Lig’in 38’inci haftasında Medipol Başakşehir, Trabzonspor’u 3-1 mağlup ederek dönemi 3’üncü sırada tamamladı. Turuncu-lacivertli takım bu sonuçla UEFA Konferans Ligi’ne katılma hakkı elde etti. Müsabakanın akabinde Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına Turkish Airlines Euroleague’de şampiyon olan Anadolu Efes’i tebrik ederek başlayan Emre Belözoğlu, “Anadolu Efes’i tebrik ediyorum. Basketbolda Avrupa’nın en büyük kupasını 2’nci defa ülkemize getirdiler. Hem hocayı hem de Anadolu Efes’i tebrik ediyorum. Trabzonspor’u da tebrik ediyorum. Temmuz ayında pro lisansımı alacağım için bu bahisleri çok konuşamadık. Ancak ligin en güzel grubuna karşı oynadık. Oyunlarıyla, göstermiş oldukları performansla bu sene şampiyon olmayı hak ettiler. Hem Trabzonsporlu futbolcuları, kardeşlerimi hem de Abdullah Avcı ve grubunu tebrik ediyorum. Bizim için kıymetli bir maçtı. Aslında çok daha evvel Avrupa kupalarını garantileyip, yolumuza devam etmeliydik. Zira, bu kalitemiz mevcut ekibimizde. Hem oyun, tertip hem de oyuncu kalitesi olarak mevcuttu. Daha evvel koparabilirdik. Çok daha evvel Avrupa kupalarını garantileyebilirdik. Ancak hak ettiğimiz bir sonuç oldu. Hem bugün özelinde hem de genel manada dönem olarak. Geldiğimizden beri 59 puan topladık. Bizden sonra en çok puan toplayan Trabzonspor. Biz vazifeye geldikten sonra en çok puan toplayan ikinci kadroyuz. Çok daha fazlasını toplayabilirdik. Asgarî 70 puan yapabilirdik. 59 bizim kalitemizin altında olsa da bu oyuncu kümesine kimse başarısız diyemez. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bu türlü bir oyuncu kümesine hocalık yapmak, benim mesleğimde birinci aslında baktığınızda uzun periyodik teknik adamlık deneyimi oldu. O yüzden bu türlü bir takım ve ekiple çalışmak, memnunluk ve gurur vericiydi. Kendi grubuma de çalışanlara teşekkür ediyorum. Güzel bir grubumuz vardı. Bunun karşılığını da bence hem ekibe verdik oynatmak istediğimiz oyun manasında hem de arkadaşlar da elinden gelen her şeyi yaptılar. Bizim için âlâ bir dönem oldu. Âlâ bir başlangıç yapmıştık, sonunu da uygun getirdik” sözlerini kullandı.

“ÜLKEMİZİ AVRUPA’DA TEMSİL ETMEK VE ONLARLA YARIŞABİLECEĞİMİZİ GÖSTERMEK İSTİYORUZ”

Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek ve yarışabileceklerini göstermek istediklerini lisana getiren Belözoğlu, “Kulübümüzün genlerinde bu mevcut. Her sene çabucak hemen şampiyonluğa oynadı. En makus sene geçen yıldı. 12’nci sırada bitirdi. Son 5, 6 seneye baktığımızda birinci 4’te bitirdi daima. Avrupa’da da en çok puan toplayan gruplardan bir tanesi bizim grubumuz. Tekrar birebirini hedefleyeceğiz. Ülkemizi Avrupa’da temsil etmek ve onlarla yarışabileceğimizi göstermek, meydan okumaya devam etmek istiyoruz. Uygun bir grubumuz var. Yapacağımız transferlerle daha da güzel bir ekip olacağımızı düşünüyorum. İnşallah yeterli olacak diye ümit ediyorum” halinde konuştu.

“POZİSYON DİZİLİŞİYLE ALAKALI BİR ŞABLON VERDİM”

Emre Belözoğlu, müsabaka devam ederken saha içine gönderdiği notla ilgili ise, “Rakibin topla buluştuğu anlarda biz skoru yakaladıktan sonra rahat oynatmaya başladık. Top rakipteyken, konum dizilişiyle alakalı bir şablon verdim, onu yaptı arkadaşlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.