Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na seslendi: Çıraklık bölümünü bitir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki Adnan Menderes Kongre Merkezi’nde 27 Mayıs Darbesi’nin 62’nci yılı vesilesiyle düzenlenen “Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor” temalı anma programında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“BURAYI ZULÜM ADASINA ÇEVİRENLERİ LANETLE ANIYORUM: İsimleri milletimizin hafızasına şehit olarak yazılan Adnan Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Güçlü’yü bir sefer daha rahmetle yad ediyorum. Darbe sonrası düzmece mahkemelerle, burayı zulüm ve utanç adasına çevirenleri de lanetle, nefretle anıyorum. Darbe mahkemelerinin altığı gayrimeşru kararlar nedeniyle Yassıada yıllarca Yaslıada olarak isimlendirilmiştir. Hukuk cinayetleri derin yaralar açmıştır. 27 Mayıs darbesinin failleri de seçilmişler için bir tehdit kaynağı olarak hafızalara kazınmasını istemişlerdir.

Demokrasiye birinci hançerin saplandığı 27 Mayıs’tan Demokles’in kılıcı üzere ulusal iradenin zirvesinde sallanmaya devam etmektedir. Eser ve hizmet üreten siyasetçiler kimi vakit emperyalist, kimi vakit darbeciler, kimi vakit medya aracılığıyla acı akıbetle tehdit edilmektedir.

‘SONU MENDERES’E BENZEMESİN DİYENLERE EYVALLAH DEMEDİK: Merhum Menderes’in o fotoğrafı siyasetçilere ayar vermek için daima gündemde tutulmaktadır. O fotoğraf bizim de önümüze konuldu. İBB Başkanlığımızdan itibaren, millet iradesine çöreklenenlerin tehditlerine maruz kaldık. ‘Sonu Menderes’e benzemesin’ diyerek aba altından sopa gösteren siyasetçi müsveddelerini gördük. Bunların hiçbirine eyvallah etmedik.

15 DAKİKA DAHA KALSAK BU KARDEŞİNİZ BURADA YOKTU: Kefenimizi giyerek çıktığımız bu seyahatte tehditlere, şantajlara boyun eğmedik. Sizlerle birlikte demokrasimize yönelik tehditleri bozguna uğrattık. 15 Temmuz’da daveti yaptık, 15 dakika daha kalmış olsaydık, bu kardeşini tahminen bugün burada yoktu. Orada telefonla yaptığımız anonsla on binler Atatürk Havalimanı’na geldi.

CHP’NİN BAŞINDAKİ ZATA KARŞIN ÜLKEYİ FETÖCÜLERE TESLİM ETMEDİK: Bay Kemal ise FETÖ’nün düzenlemesiyle tankların ortasından kaçarak Bakırköy Belediyesi’ne gitti. Biz milletimizle tarihin en büyük demokrasi zaferlerinden birisine imza attık. CHP’nin başındaki zat milletin ulu direnişini televizyon karşısında kahve içerek izlerken, biz milletin emanetini korumak için Erol Olçok üzere yol arkadaşlarımızı, Abdullah Tayyip üzere delikanlılarımızı şehit verdik. Darbe gecesinden evvel ‘Tankın üzerine birinci ben çıkarım’ diyen fakat ortalarından kaçan CHP’nin başındaki zata karşın bu ülkeyi FETÖ’cü alçaklara teslim etmedik.

15 TEMMUZ’DA BAY KEMAL’İN KİMLERLE PAZARLIK YAPTIĞI ORTAYA ÇIKACAKTIR: İşte açıklamalar yapıyor, tıpkı 15 Temmuz gecesindeki tabirler. 15 Temmuz gecesi millet can kaygısındayken, Bay Kemal’in tatlı canını kurtarmak ismine kimlerle ne pazarlığı yaptığı şüphesiz ortaya çıkacaktır. Ortamda seçim yokken, ‘Başbakan olacağım’ diyenlerin de foyaları dökülecektir. FETÖ’cü hainlerin telaffuzlarıyla 15 Temmuz’u lekelemeye çalışanların yularını kimlerin tuttuğu da ortaya çıkacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.