Erdoğan’dan bayram iletisi: Hayat pahalılığının yol açtığı zorlukları biliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı hasebiyle bir ileti yayımladı.

Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın siyasi, ekonomik, güvenlik ve toplumsal krizlerle boğuştuğunu belirten Erdoğan, “Küresel iktisattaki bozulmanın ülkemize olan tesirleri yanında, kurdaki dalgalanmanın ve hayat pahalılığının insanlarımızın günlük hayatlarında yol açtığı zorlukları elbette biliyoruz” dedi.

Erdoğan bayram iletisinde şu tabirleri kullandı :

“Dünyanın sağlıktan güvenliğe kadar her alanda önemli sınamalarla karşı karşıya olduğu bir devirden geçiyoruz. Bu türlü kritik periyotlar, millet olarak birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin ehemmiyetini daha da artırmaktadır.

Ülkemizi hak ettiği demokrasi ve kalkınma düzeyinin altında tutmak için maruz kaldığımız oyunların bedellerini kuşaklardır ağır bir formda ödüyoruz.

Hamdolsun, geçtiğimiz 20 yılda kurduğumuz güçlü altyapının üzerinde, Türkiye’yi muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkartacak bir atak gerçekleştirme fırsatı yakaladık.

Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünya kendi siyasi, ekonomik, güvenlik ve toplumsal krizleriyle boğuşuyor.

Biz ise, yaşadığımız tüm zahmetlere karşın, amaçlarımıza odaklanarak yakaladığımız fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz.

Yaklaşık 4 yıl evvel, iktisattaki önceliğimizi istihdama vererek yaptığımız tercihin doğruluğunu, yaşanan her gelişmeyle, bir sefer daha görüyoruz.

Küresel iktisattaki bozulmanın ülkemize olan tesirleri yanında, kurdaki dalgalanmanın ve hayat pahalılığının insanlarımızın günlük hayatlarında yol açtığı zorlukları elbette biliyoruz.

Aldığımız önlemler ve hayata geçirdiğimiz programlarla bunların üstesinden geldikçe, elimizdeki imkanların ve kat ettiğimiz aranın kıymeti daha düzgün anlaşılacaktır.

Milletimden hayata geçirdiğimiz programlara daha güçlü takviye ve biraz daha sabır talep ediyorum.

Türkiye’nin 2023 maksatlarına ulaşması, gençlerimize bırakacağımız en değerli mirasımız olan 2053 vizyonuna kararlılıkla yürümesini sağlayacaktır.

Ülke ve millet olarak, Cumhuriyet tarihi boyunca başlattığımız her atılım atılımının önünün, türlü oyunlarla kesilmesine tekraren şahitlik ettik.

İnşallah bu kez, hem tarihten aldığımız dersler, hem de sahip olduğumuz avantajlar sayesinde, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında rastgele bir duraklamaya, gerilemeye meydan vermeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.