Eski nişanlısı öldüren Fatma’nın silahını aldığı polis, açığa alındı!

Olay, 2 Ağustos’ta Çeçenistan Caddesi Tokat Gaziosmanpaşa Hastanesi kavşağı yakınlarında meydana geldi. Fatma Güngör, 1 yıl evvel ayrıldığı nişanlısı Ahmet Batuhan Yıldız’ın işlettiği tütün eserleri dükkanının önüne gitti. Güngör, burada Yıldız’ı, kız arkadaşı E.D. ile gördü. Fatma Güngör, tabancayla Yıldız’ı vurarak öldürdü; yanındaki E.D.’yi de yaraladı. Polis gruplarınca yakalanıp, gözaltına alınan Fatma Güngör, hem emniyette hem de mahkemede susma hakkını kullandı. Süreçleri tamamlanan Güngör, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

TABANCAYI ALIP, KONUTTAN ÇIKMIŞ

Güngör’ün olayda kullandığı tabancanın ise polis memuru İ.Ö.’ye ilişkin olduğu ortaya çıktı. Güngör’ün, olay günü bir arkadaşı ile birlikte polis memuru İ.Ö.’nün konutuna kahvaltıya gittiği belirlendi. Güngör’ün, İ.Ö.’nün bir dolabın içinde sakladığı tabancayı aldığı tespit edildi. Tabancayı çantasına koyan Fatma Güngör’ün, “Annemden telefon geldi, acil gitmem gerekiyor” diyerek konuttan ayrıldığı belirlendi.

POLİS MEMURU AÇIĞA ALINDI

Olay yerinde yapılan incelemede ise 2 boş kovanın yanı sıra 3 mermi bulundu. Fatma Güngör’ün her atış sonrasında mermiyi tekrar namluya sürmeye çalıştığı, 3 merminin de bu sırada tabancadan çıkıp yere düştüğü belirtildi.

Bu ortada, Tokat Emniyet Müdürlüğü’nde misyonlu polis memuru İ.Ö., hakkında açılan soruşturma kapsamında açığa alındı. Öldürülen Ahmet Batuhan Yıldız’ın kız arkadaşı E.D.’nin ise Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü bildirildi. 

 

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.