Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus: ‘Güçlü bir rakiple oynayacağız’

Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesinde Dinamo Kiev ile karşılaşacak Fenerbahçe’de Jorge Jesus açıklamalarda bulundu.

Jesus, “Kurada Şampiyonlar Ligi’nde deneyimli, güçlü bir ekip çıktı. Ben onları güzel tanıyorum, geçen sene onlara karşı oynadım. Güç anlar olacaktır fakat biz düzgün çalıştık. Onların kalitesine alanda karşılık vermek istiyoruz. Rakibin oyuncularının Yüzde 80’i Ukrayna Ulusal Ekibi’nin oyuncusu. Yaklaşık 4-5 haftadır grupla çalışıyoruz. Yavaş yavaş birbirimizi tanıyoruz. Müspet fikre sahip, kaliteli bir kadro oluşturmak istiyoruz. Rakibimiz Dinamo Kiev’in 4-5 yıldır birlikte oynadığını biliyoruz” dedi.

“LUCESCU BİR SEMBOL”

Ukrayna’daki durum sorulan deneyimli teknik yönetici, “Ukrayna’da olanları hepimiz biliyoruz. Umarım maçta sporun dışında olaylar yaşanmaz. Hepimiz orada olanlara hürmet duyuyoruz, acılarını paylaşıyoruz” diye konuştu.

Lucescu’yu güzel tanıdığını belirten Portekizli hoca, “Lucescu, yabancı teknik yöneticiler ortasında bir sembol. Futbol ismine çok bilgili. Gittiği her kadroda kalitesini gösteriyor. Şampiyonlar Ligi’nde çok deneyimi var, birebir benim üzere. Geçen sene karşılaştık, münasebetiyle bizim hakkımızda fikirleri vardır” değerlendirmesini yaptı.

“ONLARI ŞAŞIRTABİLİRİZ”

Dinamo Kiev’le geçen dönem da karşılaştığı hatırlatılan Jesus, “O maça dair her şeyi hatırlıyorum. O maça ilişkin her şeyi hala saklıyoruz. Bizim için çok sürpriz bir şey olacağını sanmıyorum. Lucescu’ya çok büyük hürmet duyuyorum, yeterli bir arkadaşlığımız var. Umarım yeniden kazanan ben olurum” diye konuştu.

Son olarak Dünya Fenerbahçeliler Günü’nü kutlayan Jorge Jesus, “Alınacak bir galibiyet çok kıymetli olur lakin iki grup ortasında bir istikrar var diye düşünüyorum. Birinci resmi maçı oynayacağız, Fenerbahçe uzun yıllar Şampiyonlar Ligi’nde yok ve birçok oyuncu Şampiyonlar Ligi’nde oynamadı fakat biz istekli ve kararlılığımızı gösterirsek, uygun organize olursak onları şaşırtabiliriz” tabirlerini kullandı.

Dinamo Kiev ile Fenerbahçe çarşamba TSİ 21.00’de karşı karşıya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.