Genç Fenerbahçelilerden Filistin’e destek! “İsrail terörüne ses çıkar”

Fenerbahçe taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler, Filistin’de yaşanan olaylar hakkında bir paylaşım yaptı. 

Taraftar grubunun sosyal medya hesabından yapılan “İSRAİL TERÖRÜNE SES ÇIKAR” başlıklı açıklamada Filistin’e destekte bulunuldu. 

Genç Fenerbahçelilerin, Filistin’e destek paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“İşgal devleti İsrail yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze’de yeni bir katliama hazırlanıyor. 7 Ekim’den bu yana 360 kilometrekarelik alana sıkışmış 2 milyon sivile havadan bomba yağdıran katil sürüsü, kara operasyonu için hazırlıklarını tamamlamış durumda. Son bir haftada hedef gözetmeksizin düzenlenen saldırılar çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan 1000’den fazla kişinin şehadetine yol açtı. 

Bosna’da, Çeçenistan’da, Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da aynı zihniyetin farklı temsilcileri tarafından katledilen milyonlarca Müslümanın kanları dahi kurumamışken insanlık yeni bir katliama tanıklık ediyor. Her fırsatta insan hakları ve demokrasi dersi veren sözde büyük devletler, bu soykırıma engel olmak bir yana adeta destekçisi olarak pozisyon almış durumda. ABD öncülüğünde kurulan modern haçlı ordusu, Akdeniz açıklarına konuşlanarak bu katliamın bekçiliğini yapmaktan çekinmiyor.

Televizyonlarda adeta bir Hollywood filmi gibi canlı yayınlanan bu katliama karşı dünya Müslümanlarının tek ses olmaktan başka elinden bir şey gelmiyor. “Müminlerin birbirlerine olan bağlılığı, birbirine kenetlenerek inşa edilmiş bir binanın tuğlaları gibidir” hadisi, babaların çocuklarının parçalarını sokaklardan topladığı bu günlerde yolumuza ışık tutmalıdır. Demokrasi havarisi batı medeniyetinin arka çıktığı bu soykırım girişimi ancak ve ancak insanlık vicdanının harekete geçmesiyle durdurulabilir. Dini, dili, milleti ne olursa olsun vicdan ve merhamet sahibi her insan işgal devleti İsrail’in zulmüne karşı tek ses olmalıdır”

Ayrıca açıklamanın sonunda İbrahim Suresinin 42. ayetinin meali yer aldı. 

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx