Gram altın alev alev! İşte Selçuk Geçer’den piyasayı ateşlendirecek tahmin! O denli bir düzey geliyor ki…

Gram altın ve dolarda yaşana ani ataklar Mayıs’ın son haftasında da devam etti. Elinde altın ve dolar bulunduranlar ise piyasa araştırmasına koyuldu. Pekala gram altının tepe düzeyi ne? Altında düşüş olacak mı? Haziran’da altın yükselecek mi? herkesin merak ettiği soruları Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer yanıtladı. Geçer, altına yükselişin devam edeceğini belirterek, tarihi bir düzey verdi. Özellik gram altının Dolar/TL tarafından bir dayanak alacağını belirten Geçer, yatırımcılar için önemli ikazlarda bulundu.

“ALTIN BU YIL REKOR KIRACAK”

“Piyasalarda tabanın tabanını gördük” diyen uzman isim Selçuk Geçer, piyasalarda tabanı gösterdiğinde tekrardan yükselişlerin yaşanacağını söyledi. Altının yüksek enflasyon için müdafaa kalkanı olduğunu belirten Geçer, elinde altın olanların içini rahatlattı. Altının rekor kıracağını söz eden Geçer şunları kaydetti:

“Her an bu durum dönebilir. Dolar endeksinde yükseliş her şeyi ortaya koyuyor. Önümüzdeki periyot Amerika’da bir resesyon olması yüksek bir ihtimal. Bu da dünyada krizin tabanı demek. Tam piyasalarda tabanın de tabanını gördük dediğimiz anda altın fiyatları tekrar yükselişe geçiyor. Bunlar olağan zira kritik devirlerde altın fiyatlarının yükseldiğini görürüz. Ben 1300 -1400 civarlarında bir altın düzeyi beklemiyorum. 1700-1800 aralığı azamî görülür. Bunun daha aşağısı yok. Altın hala enflasyona karşı bir müdafaa formülü. Altın bu sene rekor kırarsa hiç şaşırmam.”

VARSAYIMLARI TUTAN SELÇUK GEÇER’DEN YENİ DÜZEY

Gram altın gün içinde 975 TL düzeylerini görürken, daha evvelki iddialarında haklı çıkan Geçer, gram altın için son seviyeni verdi. Yüksek varsayımları ile bilinen Selçuk Geçer, “Gram altın ise rekor kırar. Zira altında daha dolar tesirini görmedik. Dolar tesiri ile ons tesirinin birleştiği nokta gram altın tepe yapacağı yer” diye konuştu.

HAZİRAN’DAN BÜYÜK SIÇRAYIŞLAR OLACAK

Mayıs ayını geride bırakmaya az kalırken yatırımcının gözü kulağı Haziran ayına döndü. Ekonomistler ve uzman isimler ise Haziran’dan büyük sıçrayışların olacağının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.