Hazar Gölü’nde çevre kirliliği ve sivrisinek istilası

Diyarbakır ile Elazığ sınırları arasında bulunan Hazar Gölü, bunaltıcı sıcaklardan kaçan tatilciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Türkiye’de derinliği ile ilk sırada yer alan, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe sahip Hazar Gölü apart otel ve kamp çadır alanları ile tatilcilere hizmet vermeye devam ediyor.

Amida Haber’in haberine göre, Hazar Gölü’ne gelen ziyaretçiler çevre kirliliğine dikkat çekiyor. Tatilciler ayrıca sivrisineklerin istilasına uğradıklarını öne sürüyor. Göl kıyısındaki kamp ve villalarda kalan ziyaretçiler, belediyenin temizlik ve ilaçlama konusunda yetersiz olduğunu iddia ediyor.

‘BELEDİYE TEMİZLİK VE İLAÇLAMA YAPMIYOR’

Diyarbakır’dan geldiğini belirten Mehmet Güzel, “Yaklaşık 10 yıldır ailemizle birlikte tatil için Hazar Gölü kıyısına geliyoruz. Burada çok güzel bir ortam var. Bu manzara Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Ama cennet gibi olan Hazar Gölü ne yazık ki korunmuyor. Temizlik ve ilaçlama yapılmıyor. Bu yıl ilaçlama yapılmadığı için gece sivrisinek istilası yaşanıyor. Çocukların her tarafı yara oldu. Belediyenin acilen önlem almasını istiyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx