Konutta bakım maaşı yatırıldı mı, ne vakit yatacak?

Yüzde 50’nin üzerinde mahzuru bulunan ve tek başına yaşamayıp bakıma muhtaç olan yaşlısına bakan bireylere verilen meskende bakım maaşı birçok vilayette hesaplara yatmaya başladı. Meskende bakım maaşı 15-31 Ağustos tarihlerinde hesaplara yatması bekleniyor.

Muhtaç yaşlı ve engellilere, bakımına takviye maksadıyla verilen toplumsal yardım olan meskende bakım maaşı vilayet il yatırılmaya devam ediyor. Ödeme sorgulamaları ise e-Devlet üzerinden yapılıyor.

EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Bakanlıkça ödemeleri yapılan konutta bakım maaşının Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından 15-31 Ağustos tarihlerinde hesaplara yatması bekleniyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ÖĞRENİLİR?

Evde Bakım maaşı ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu biçimde sıralanabilir.

Eğer e-devlet siteminde kimlik doğrulaması yapmadıysanız otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş yapmak (kimlik doğrulaması yapmak) için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-devlet şifresidir.

Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri eksiksiz girdikten sonra giriş yapıp otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan meskende bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.