Nazım Hikmet vefatının 59. yılında anılacak

Usta kalem Nazım Hikmet, 59’uncu vefat yıl dönümünde şiirlerle, müziklerle, söyleşilerle anılacak.

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, usta kalemi Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle 3 Haziran’da saat 13.00’te Beşiktaş Akatlar Sanatkarlar Parkı Nazım Hikmet Anıtı’nda çiçekler, şiirler ve müziklerle anacak. Programda ttiyatrocu Altan Gördüm, Nazım Hikmet şiirleri söyleyecek, Mazlum Çimen müzikleriyle yer alacak.

Dikili Belediye ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ortak aktifliği 3 Haziran’da saat 19.00’da ‘Çocukların Barışı’ standıyla başlayacak. Gazeteci Barış Terkoğlu ‘Nazım Hikmet’in Vatandaşlık Hakkı’ isimli söyleşisiyle aktiflikte konuşmacı olacak.

Nebil Özgentürk ve Bir Yudum İnsan takımının hazırladığı ‘Nazım Hikmet 120 Yaşında, Nazım Hikmet Vakfı 30 Yaşında’ belgesel gösteriminin akabinde Serenad Bağcan, Nazım Hikmet müzikleri seslendirecek.

İstanbul’da Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği, şair ve mütercim Yanıt Çapan’ın onur konuğu olduğu 4. Memleketler arası Nazım Hikmet Şiir Günleri, Cemal Reşit Rey’de yapılacak gala ile başlayacak.

Birebir gün akşamı Sarıyer Belediyesi 9. Sarıyer Edebiyat Günleri’nde saat 19.00’da Vakıf Lider Vekili Özcan Arca ‘Sonsuza Dek Nazım Hikmet’ isimli söyleşiyle yer alacak.

ÖĞRENCİLERE BURS

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Nazım Hikmet’in 120. doğum yılında eylül ayında başlatacağı bir burs projesiyle Nâzım Hikmet üzerine çalışma yapacak yüksek lisans öğrencilerine dayanak olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.