Nureddin Nebati: İstihdamda çok önemli artış kaydettik

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati “Yüz Yüze 100 Gün Ümraniye” programına katıldı.

Bakan Nebati, programı kapsamında STK Temsilcileri, vakıf ve dernek liderleri, iş insanları, kanaat başkanları ile buluşma ve istişare gerçekleştirdi.

“İkinci çeyreğine ait göstergelerin güçlü ve istikrarlı büyümeye işaret ediyor”

İçinde bulunulan yılın ikinci çeyreğine ait göstergelerin güçlü ve istikrarlı büyümeye işaret ettiğini belirten Bakan Nebati’nin açıklamaları şöyle:

“Salgının en şiddetli periyoduna kıyasla yaklaşık 5,5 milyon kişilik bir istihdam artışı kaydederek 2022 yılı Haziran prestijiyle toplam istihdamımız 30,9 milyon bireye yükseldi.

İhracattaki güçlü performansımız 2022 yılında devam etmiş, 250 milyar dolar hududuna dayanmıştır. Çabucak her ay Cumhuriyet tarihimizin yeni ihracat rekorlarını kırmayı sürdürüyoruz.

Ülkemiz turizm gelirlerindeki toparlanma bakımından da başka ülkelerden müspet ayrışmış, Rusya-Ukrayna Savaşına karşın güçlü bir performans sergilemeye devam edebilmiştir.

Tablo apaçık ortada. Tüm global aksiliklere karşın üretimde, büyümede, istihdam ve ihracat artışında Türkiye adeta tam yol ilerliyor. Ekonomimiz çok şükür sağlıklı ve sağlam.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle yakın periyotta ülkemiz adeta bir güç seferberliği ilan etmiş durumdadır. Akkuyu Santrali, Karadeniz Doğalgazı, yenilenebilir güç yatırımlarına ek olarak dün prestijiyle Abdülhamid Han sondaj gemimiz de devreye alınmıştır.”

 

(AYRINTILAR GELİYOR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.