SHIB İçin Eylül Tahminleri Çıktı: Bu Seviyeler Bekleniyor! 

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB), Ethereum Merge’ün rüzgarıyla bir ralli başlattı. Ancak, daha sonra kazançlarını geri verdi. Yeni bir ay başlarken, CoinMarketCap kripto topluluğu 7.800 katılımcıyla Eylül sonu için Shiba Inu fiyatını tahmin etti.

Kripto topluluğunun Eylül SHIB tahmini

2021’deki tarihi ralliden sonra, meme coin’i Shiba Inu’nun (SHIB) momentumu, sektörü etkileyen genel düşüş momentumu ile paralel olarak zayıflıyor gibi. Bununla birlikte, son haftalarda token, yatırımcıların rallinin devam etmesini umarak sürekli pozitif kazançlar kaydetti.

Özellikle CoinMarketCap kripto topluluğu, SHIB’nin Eylül 2022’nin sonuna kadar ortalama 0,000015 dolarlık bir fiyatla işlem göreceğini tahmin ediyor. Bu da, mevcut duruma göre kripto paranın fiyatından %23’ün üzerinde bir kazanç anlamına geliyor. Tahmin, 7.837 topluluk üyesinin oylarına dayanıyor.

SHIB ortalama fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

SHIB olumlu kazanımlar elde ediyor

Yükseliş projeksiyonu, SHIB’nin, diğer varlıkların geniş çaplı satışlar kaydetmesine rağmen, varlığın çoğunlukla yeşil bölgede işlem gördüğü son fiyat hareketi ile ilişkili. Bu doğrultuda, en son fiyat SHIB’yi iki aylık düz kazancı tamamlamanın eşiğine getiriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dönem boyunca, varlığın değeri 15 Ağustos’ta zirve yaptı. SHIB, basın zamanında ise 0,0000122 dolardan işlem görüyordu.

SHIB aylık grafik / Kaynak: TradingView

Uzmanlara göre, tokenin toparlanmasında, yaklaşmakta olan Ethereum (ETH) Merge yükseltmesiyle ilgili haberler de etkili. Bu doğrultuda, daha geniş bir kripto piyasası rallisinden fayda sağladı. İlginç bir şekilde, piyasanın geri kalanı, Fed’in yükselen enflasyonu frenlemek için faiz oranlarını artırma girişimi tarafından baskı altına alındıktan sonra kazanımları sürdüremedi.

Ayrıca, SHIB ağındaki işlem sayısı, Ağustos 2022 itibariyle 254.227 ile üç ayın en yüksek seviyesine ulaşan sabit bir yükselişi sürdürdü. Uzmanlara göre, bu durum düşünüldüğünde, tokene olan ilgi de artıyor. Rakam, 157.889 işlemden %61’lik bir artışı temsil ediyor. Bu işlem sayıları Bloxy.Info verilerine göre, Haziran ayında kayıtlara geçti. Bu kapsamda veriler, üç ay boyunca art arda tırmandığını gösteriyor.

SHIB işlem sayısı grafiği / Kaynak: Bloxy.Info

Shiba Inu ağ etkinliğinin etkisi

Bu arada, geliştiriciler, Blockchain’i tam teşekküllü merkezi olmayan bir ekosistem haline getirmeye ve protokolü yönetmek için topluluğa %100 hakları aktarmaya doğru ilerliyor. Uzmanlar, SHIB’nin boğa projeksiyonun, ağ etkinliğinden de kaynaklandığını kaydediyor. Yatırımcılar, yılın çoğu için büyük ölçüde karamsar bir görünüm sürdürdü. Özellikle, ağ, yatırımcıların bu zihniyetlerini değiştirebilecek çeşitli faaliyetler sıraladı.

Kayda değer bir olay da meme kripto para birimi temalı Blockchain tabanlı bir kart oyunu olan Shiba Eternity’nin piyasaya sürülmesi. Oyun o zamandan beri iOS cihazlarda yayınlandıktan sonra başarı kaydetti. Ayrıca, topluluğun uzun vadeli yakma planları da önem arz ediyor. Bunun yanı sıra ödeme sistemlerine dahil olma gibi diğer kullanım durumları da var. Uzmanlar, SHIB’in bunlardan da potansiyel olarak faydalanacağını söylüyor. Özellikle, yakma portalının piyasaya sürülmesinden bu yana, minimum 410.37 trilyon SHIB yakıldı. Dolayısıyla uzmanlar, dolaşımdaki SHIB’in azaltılmasının, değeri daha da yükseltmesi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.