Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: Yalancı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün açıkladığı ‘kaçış planın anatomisi’ görüntüsünün akabinde AK Partililerden yansılar gelmeye devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter’dan Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını paylaşarak reaksiyon gösterdi.

Soylu, Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını paylaşarak, “Yalancı” tabirlerini kullandı.

Ne olmuştu?

Kılıçdaroğlu dün akşam saat 22:00’yi gösterdiğinde toplumsal medya hesabından bir görüntü paylaştı ve şu notu düştü: “Onlar kaçacak yer ararken, bizim öbür memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha uygununu hak ediyorsun. Geliyor memnun, huzurlu günler! #BizeKatılın. Evraklar elimizde. Para akışlarının hepsi elimizde. Anlatayım: Bir vakıf kurduruyorlar ABD’de. Neden ABD?
Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a masraf diye beklersiniz ya… Biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok, birinci uçakla geriye gönderirler bunları. ABD kanunlarının ardına ise gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.