Suudi Arabistan ABD Yardımı İle Uzaya Çıkıyor! Görev Alacak Kadın Astronot Belli Oldu!

Suudi Arabistan, geçtiğimiz sene duyurmuş olduğu Suudi Uzay Misyonu kapsamında yeni programa başlayacak. Program ile beraber iki Suudi astronot, Uluslararası Uzay İstasyonu’nu ziyaret edecek. Detaylar haberde.

Suudi Arabistan Krallığı tarafından geçtiğimiz senenin eylül ayında başlayan uzay programı kapsamında, iki Suudi astronot yakında Uluslararası Uzay İstasyonu’na seyahat edecek.

Krallık için tarihi bir an olarak lanse edilen program, 21 Mayıs’ta ABD tarafından düzenlenen bir fırlatış ile gerçekleşecek.

Düzenlenen programda Uzay Komisyonu tarafından belirlenen tecrübeli gökbilimci Ali AlQarni ve ilk Arap kadın astronot olarak bilinen Rayyanah Barnawi görev alacak.

Uzay İstasyonunda 14 öncü bilimsel deney gerçekleştirecek astronotlar, görev süreci içerisinde canlı yayın üzerinden 12.000 Suudi öğrenciye eğitim verecek.

Suudi Arabistan, Krallık’ın “2030 Vizyon” hedeflerinden biri haline gelen uzay çalışmaları sonucunda Uluslararası Uzay İstasyonunda aynı anda iki astronotu olan birkaç ülkeden biri olacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir