Tesla hareket halindeki araçlarda oyuna izin vermiyor

New York Times, Tesla’nın oynanabilir üç oyun yaptığını bildirdi. Oyunlar solitaire, Sky Force Reloaded ve The Battle of Polytopia: Moonrise idi. Şirket, oyunlar açılmadan önce oyunculardan yolcu olduklarını onaylamalarını isteyen bir uyarı mesajı gösteriyor; ancak sürücünün uyarıyı gaziantep escort geçmesini ve oyunu oynamasını engelleyen de hiçbir şey yapılmamış.

Ayrıca sürücü koltuğundaki orta dokunmatik ekran, araç sürülürken bile etkinleşebiliyor. Yolcu oyunu olarak adlandırılan bu işlev, sürücünün dikkatini dağıtabilir ve çarpışma riskini artırabilir.

Ulaştırma Bakanlığı Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, 21 Aralık’ta Tesla’nın Yolcu Oynatma özelliği hakkında resmi bir soruşturma başlattı. Otomobil üreticisi bu özelliği araçlarından kaldırmayı hemen kabul etti.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) perşembe günü yaptığı açıklamada, “Tesla, Yolcu Oyunu özelliğinin işlevselliğini değiştirdiğini bildirdi. Yeni yazılım güncellemesinde, ‘Yolcu Oyunu’ artık araç hareket halindeyken kilitlenecek ve kullanılamayacak.”

Tesla sahipleri Tesla Arcade’de hâlâ oyun oynayabilecekler, ancak önce park etmeleri gerekecek. Tesla’nın Otopilot ve Tam Kendi Kendine Sürüş işlevi, duyurulduğundan beri inceleme altındaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.