TFF: Taarruz bizi çalışmaktan alıkoyamayacak

Türkiye Futbol Federasyonu‘nun Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde idare şurasının toplantı yaptığı sırada silahlı hücum gerçekleştirildi.

Başkanlık ofisi ve çabucak alt katında bulunan idare konseyi odasına 7 kurşun isabet ettiği tabir edildi. Gerçekleştirilen taarruzda kimsenin yara almadığı ve kamera kayıtlarının incelendiği öğrenildi.

Federasyondan açıklama

Yaşanan olayla ilgili TFF’den şu açıklama yapıldı:

“Türkiye Futbol Federasyonu İdare Şurası olarak toplantı halinde iken Riva Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesislerimizdeki idare binamıza kimliği meçhul kişi ya da bireylerce silahlı taarruz gerçekleştirilmiştir.

Göreve geldiği birinci günden bu yana Türk futbolunun tüm paydaşlarıyla dostluk ve birliktelik içerisinde olması gerektiğini birçok sefer lisana getirmiş Türkiye Futbol Federasyonu İdare Konseyi olarak, bu hain akının bizi Türk futbolunu bulunduğu çizgiden daha ileriye taşımak için çalışmaktan alıkoyamayacağını belirtmek isteriz.


Türkiye Futbol Federasyonu olarak; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, telefonla arayarak ıstıraplarını ve dayanaklarını lisana getiren Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, şahsen Türkiye Futbol Federasyonu’na gelerek incelemelerde bulunan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ve İstanbul Emniyet Müdürümüz Sayın Zafer Aktaş’a, akının akabinde Riva’ya gelerek bizi yalnız bırakmayan tüm kulüp liderlerimiz ve devlet yetkililerimiz ile geçmiş olsun dileklerinde bulunan kulüplerimiz, futbolcularımız, futbol insanlarımız, tüm futbolseverler ve Türk halkına teşekkür ederiz.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.