Trabzonsporlu Berat Özdemir: Acun Ilıcalı ile görüşmem olmadı

Trabzonspor’un ön libero oyuncusu Berat Özdemir, yeni dönemde yine şampiyonluk yaşamak istediklerini belirterek, “Şampiyonluğun tadını bir sefer aldık. Biz futbolcular olarak şampiyonluğa hepimiz doyumsuzuz” dedi.

Süper Lig’de yeni dönem hazırlıklarını Slovenya’da sürdüren Trabzonspor’da kampın dördüncü gününde Berat Özdemir, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 2020-21 döneminin devre ortasında bordo mavili kadroya transfer olan ve toplam 51 Muhteşem Lig müsabakasında forma giyen Berat Özdemir, Hull City’ye transfer olacağına yönelik tezleri, yeni dönem gayelerini ve dönemin ikinci devresinde performansındaki düşüşü kıymetlendirdi.

‘UMARIM TEKRAR ŞAMPİYON OLURUZ’

Teknik yönetici Abdullah Avcı’nın ekip motivasyonunu sağladığını ve yeniden şampiyonluğu hedeflediklerini söz eden Berat, “Hocamız birinci gün yaptığımız konuşmasında, Ağustos ayının ektiklerimizi biçebileceğimiz bir ay olduğunu gösterdi. Şampiyonluğun tadını bir defa aldık. Biz futbolcular doyumsuzuzdur. Şampiyonluğa hepimiz doyumsuzuz. Geçen sene çok hoş hazırlandık, bir aile olduk. Bu sene umarım daha da güzellerini başarıp tekrar şampiyonluğa ulaşırız” dedi.

‘SÜPER KUPA DA HEDEFİMİZ’

Yeni dönemde yapılan transferlerle takımın genişlediğini söyleyen Özdemir, “Geçen dönemden daha fazla sayıda maç oynayacağız. O yüzden geniş bir takımımız var ve daha da genişletmeye çalışıyoruz. Kimin performansı düşerse, onun performansını üst çekebilecek o kalitede ve istikrarda tahminen de daha uygun oyuncular var elimizde. Harika Kupa da bizim için amaç. Trabzonspor’un olduğu yerde her vakit amaçlar vardır, gayeler de kupadır. Umarım Muhteşem Kupa’yı da topluluğumuza kazandırırız” diye konuştu.

‘DİBE VURUP SIÇRAMAM VAKİT ALDI’

Geride kalan dönemin ikinci devresinde fazla forma talihi bulamayan futbolcu, kişisel performansında düşüş yaşadığına yönelik soruyu, “Geçen dönemin ikinci devresinde performans düşüklüğü yaşadığımı ben de düşünüyorum. Oradan tabana vurup sıçramam biraz vakit aldı. Tekrar kendime gelene kadar ekip bir nebze daha oturmuştu açıkçası. Trabzonspor’da yedek, takıma girmeyen oyuncu diye bir kavram görmüyorum. Trabzonspor, Türkiye’nin en büyük topluluğu. Misyon alan ve almayan oyuncu vardır. Saha içinde misyon almadığım mühlet zarfında saha dışındayken grup arkadaşlarıma tüm takviyesi vermeye, motivasyonunu üst çekmeye çalıştım. Tahminen de şampiyonluk bu türlü geldi ve geliyor. Oynayan oyunculardan çok bence şampiyonluklarda, muvaffakiyetlerde oynamayan oyuncuların imzaları daha fazladır” kelamlarıyla yanıtladı.

‘ACUN ILICALI İLE GÖRÜŞMEM OLMADI’

İngiliz takımı Hull City’den teklif aldığı argümanlarına da yanıt veren Berat Özdemir, “Zannetmiyorum ki bir Türk futbolcunun yurt dışında ülkesini temsil etme hayali olmasın. Acun Ilıcalı ile görüşmem olmadı. Sanıyorum ki liderimiz ya da hocamızla olmuş” sözlerini kullandı.

‘EKSİKLERİM VAR’

Performansı ve kendinde eleştirmesi gereken tarafı sorulan Özdemir, “Bardağın boş tarafı her vakit var. Kendimde olan yeterli istikametleri mükemmelleştirmeye çalışan bir beşerim. Elbette eksiklerim var, üzerinde çalışıyorum fakat iyiyi eksiksiz yapmak birinci amacım” dedi.

‘BAŞKA KULÜP BU TÜRLÜ KUTLAYAMAZ’

Şampiyonluk kutlamalarında yaşadığı duyguyu anlatan Berat Özdemir, “Ailemi kutlamalara çağırmadım. Ben duygusalım, onlar benden daha da duygusal. İçeride genel menajerimizle konuştuğumuzda ‘Başka bir kulüp bu türlü kutlayamaz’ dedim. Antalyaspor maçının son düdüğünden sonra taraftarımızın alana girdiği görüntü var. Hala açıp onu izliyorum. Yurt dışında da bu mevzuda birçok kulübe öncü olduk. Ne memnun bize” diye konuştu.

‘ÖNCELİKLİ MAKSAT KÜMELERE KALMAK’

Şampiyonlar Ligi’nin futbolun tepesi olduğunu söz eden Berat Özdemir, “Öncelikli gaye kümelere kalmak, kalabilirsek de Şampiyonlar Ligi müziğini tekraren Trabzon’a dinletmek istiyoruz. Trabzonspor topluluğu bunu hak ediyor. Tek maksadımız de oralarda kalabilmek” dedi.

Özdemir açıklamalarını, Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid’in alanı olan İspanya’daki Santiago Bernabeu Stadyumu’nda oynama hayali olduğunu açıklayarak tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.