Tunceli’de kayıp 3 kişiden birinin cansız bedeni bulundu

TUNCELİ’de, Munzur Çayı’na uçan otomobildeki kayıp 3 kişiyi arama çalışmalarının 16’ncı gününde Baran Aslantaş’ın (22) cansız bedeni bulundu. Mehmetcan Demiral ve Azad Demiral’ın ise arama çalışmaları sürüyor.

Ramazan Bayramı tatilinde, 21 Nisan günü, Diyarbakır’dan geldikleri Tunceli’de, doğal güzellikleriyle öne çıkan Ovacık ilçesindeki Munzur Gözeleri’ni görmek isteyen Mehmetcan Demiral (22), Baran Aslantaş (22) ve Azad Demiral’ın (21) içinde olduğu otomobil, Tunceli-Ovacık kara yolunun 40’ıncı kilometresindeki Aşağı Torunoba mevkisinde, sürücünün kontrolünü yitirmesi sonucu Munzur Çayı’na uçtu. Otomobildeki 3 kişi, suda kayboldu. Kayıp gençler için AFAD, UMKE, Diyarbakır, Bingöl, Şanlıurfa, Afyonkarahisar, Ankara, İstanbul, Van, Erzurum ve Adana’dan Jandarma Su Altı Arama Kurtarma (JAK) timleri, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Konya, Elazığ ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Amirliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, Mersin, Diyarbakır Büyükşehir ve Tunceli Belediyesi, Munzur Arama Kurtarma (MUDAK), ANDA Arama Kurtarma Derneği, Turkuaz Arama Kurtarma, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, Milli Eğitim Arama ve Kurtarma ile farklı kurumlardan oluşan 1200 kişilik ekiple arama çalışması başlatıldı.

BARAN’IN CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Otomobilin yola düştüğü noktadan 35 kilometre ötede bir Miskişah mevkisinde, debisi düşen suda bir gencin cansız bedeni görüldü. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Sudan çıkarılan gencin, Baran Aslantaş’a ait olduğu belirlendi. Aslantaş’ın cenazesi, otopsi için morga götürüldü.

Öte yandan Munzur Çayı’nda kaybolan Mehmetcan Demiral ve Azad Demiral’ın ise arama çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir