Uğurcan Çakır için transfer açıklaması

Trabzonspor’da gösterdiği performans ile birçok kulübün radarına giren Uğurcan Çakır, takımdan ayrılarak, Avrupa’ya gitmek istediğini söylemişti. Uğurcan’ın menajeri Necdet Çakır, A Spor’a açıklamalarda bulundu.

“Transfer konusunda belli bir noktaya geldik”
Necdet Çakır, “Uğurcan’ı sene içinde transfer konusunda rahatsız etmedik ama arka planda çok büyük çalışmalar yaptık. Belli bir noktaya geldik. Uğurcan’ın iyi performans göstermesi, burada kulüplerin daha fazla talep etmesi için önemli bir etken oldu.” ifadelerini kullandı. 

“4 büyük ligden ilgi var”
Başarılı kalecinin temsilcisi, “4 büyük ligden resmi olmasa da ilgiler var. Sportif direktör ve kulüplerle direkt kontak halindeyim. Transfer sezonu biraz yavaş ilerliyor. Serbest olan kaleciler var, onların da yer değiştirmesi söz konusu.” şeklinde konuştu.

“Uğurcan için verilebilecek bonservis bedeli 10-15 milyon Euro”
Uğurcan Çakır’a ödeneceği düşünülen bonservis bedelini açıklayan menajer, “Sürekli sportif direktör ve yöneticilerle konuşuyorum. 4 büyük ligden talep var ama basında geçen bonservise ulaşılması çok zor. Uğurcan için verilebilecek bonservis bedeli 10-15 milyon Euro. Bunun üstü zor olur Türkiye’den çıkışında.” dedi.

“Görüştüğüm takımlarla sözel olarak bazı noktalara geldik”
Necdet Çakır, bazı takımlarla sözlü şekilde anlaşma noktasına geldiklerini şu sözlerle dile getirdi: “Görüştüğüm kulüplerle şu noktaya geldim; sözel bir takım rakamlar telaffuz edildi. Sözel bir şekilde bu rakamlara ulaştık. Resmiyete dökülmeden her an değişebilir ama sözel bazı noktalara geldik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.