İnsanlığa Karşı Suç Olarak Kabul Edilmesi Gereken Dünyanın En Korkunç 7 Hapishanesi

Hapishane, suçluların cezalarının karşılıklarını alırken daha iyi bir birey olmaya hazırlandığı yerlerdir. Buna rağmen insanlık tarihindeki bazı hapishaneler sizi dehşete düşürecek kadar korkunç geçmişlere sahipler. Sizin için en korkunç 7 hapishaneyi topladık. En sonuncusu ise en korkunç olanı.

7. İngiltere’de bulunan Shepton Mallet Hapishanesi 300 yılı aşan karanlık bir tarihe sahip. Eskiden bir ordu evi olarak kullanılan hapishane 2013 çalışılamaz kabul edildi ve kapatıldı.

en.wikipedia.org

İngiltere’nin en büyük suçlularının bulunduğu hapishane, şu an kapatılmış olsa da sakladığı sırlar sonsuza kadar gömülü kalmalı.

en.wikipedia.org

6. İlk bakışta masum gözüken Ohio Eyalet Islahevi’nin uzun bir şiddet ve cinayet tarihi var.

en.wikipedia.org

Hatta 1990 yılında bir yargıç tarafından aşırı kalabık olduğu ve insan haklarına aykırı olduğu söylenerek kapatılması istendi.

Esaretin Bedeli adlı film ile ölümsüz olmuş bu hapishanede ise şu an hayaletlerin gezdiğine dair birçok söylenti var.

en.wikipedia.org

5. Filmlerden hepimizin tanıdğı Alcatraz Federal Hapishanesi, Amerika’nın en azılı suçlularını bulundurdu. San Francisco’nun kıyısında bulunan bu hapishane artan masraflar dolayısı ile kapatıldı.

Hapishane özellikle yaratıcı kaçma girişimlerinde bulunan suçluları ile tanınıyordu.

Birçok dizi ve filme konu olmuş hapishane şu an turistler arasında popüler bir seçim olsa da zamanının en acımasız ve katı hapishanesi olarak biliniyordu!

4. İnsanlık dışı koşulları ile bilinen Bang Kwang Hapishanesi, aslında 2 bin 500 kişiyi bulundurması için tasarlanmışken şu an 8 bin kişiyi bulunduruyor.

Cinayet ve uyuşturucunun sıkça bulunduğu hapishane yaşanan insanlık dışı olaylar ile sıkça gündem oluyor.

CIA tarafından kesinlikle ziyaret edilmemesi gereken yerler arasında bulunmasına şaşırmamak lazım.

3. Brazilya’da bulunan Carandiru Cezaevi günümüzde kapatılmış olsa da zamanının en korkunç hapishanelerinden birisi idi.

Örneğin 1992’de gerçekleşen bir ayaklanma da 111 kişi gardiyanlar tarafından öldürülmüştü!

Aşırık kalabalık olması ile tanınan hapishane 2002 yılında kapatıldı. Bugün ise karanlık tarihin bir hatırlatıcısı olarak bulunuyor.

2. La Sabaneta Hapishanesi Venezuela’da bulunan bu hapishane düşük güvenlik şartları ve şiddetli tarihi ile biliniyor. Ayrıca sağlık koşulları ve tıbbi imkanlar oldukça yetersiz!

Beslenme şartları da bir o kadar kötüydü. Söylenenlere göre bazı suçlular hayatta kalmak için kendi dışkılarını yiyordu!

Ülkede birçok protestoya sebep veren bu hapishane CIA’nin dünyanın en kötü 10 hapishanesi listesinde de bulunuyor.

1. Holmesburg Hapishanesi, 1896’da Amerika’da inşa edilen bu hapishane belki de en ürpertici geçmişe sahip.

en.wikipedia.org

Holmesburg kalabalık ve hijyenik olmayan şartlarının yanı sıra korkunç deneyleri ile de tanınıyordu!

1963’den 1971’e kadar suçluların farklı psikolojik ve tıbbi deneylere maruz kaldığı hapishane insanlık dışı birçok suç işlemişti. En korkuncu ise suçlular üzerlerinde deney yapıldığını bilmiyordu!

Bugün bu deneylerin devam etmediği söylenen hapishane halen kullanılmakta. CIA ise kesinlikle uzak durulması gereken bir yer olduğunu söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir