L’Oréal Grup, Aēsop’un satın alımı için Natura&Co ile anlaşma imzaladı

Tekno-güzellik devi L’Oréal ve Natura&Co, Avustralyalı lüks marka Aēsop’un satın alımı için anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşma ile L’Oréal, dünyaca ünlü bir güzellik markasını daha bünyesine kattı. Aēsop’un kurumsal değeri, 2.525 milyar dolar.

1987 yılında kurulan Aēsop; cilt, saç ve vücut ürünleriyle dünya çapında ün kazandı. Kendine özgü amber ambalajı, bitkisel temelli içerikleri, sürdürülebilir vegan formülleri ve kişiye özel servisi ile Aēsop; dünya genelinde lüks perakende, güzellik ve konaklama alanlarında hizmet veren global bir marka haline geldi.

 

2022 yılı cirosu 537 milyon dolar 

Aēsop şu anda Amerika, Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Asya’da toplamda yaklaşık 400 satış noktasında faaliyet gösteriyor. Marka, 2022 yılında açtığı ilk mağazasıyla Çin’e de adım attı. Aēsop, 2022 yılında 537 milyon dolar ciro elde etti.

L’Oréal Grup CEO’su Nicolas Hieronimus, “Aēsop markasının ve ekibinin L’Oréal ailesine katılmasından dolayı büyük bir heyecan duyuyorum. Aēsop, ileri görüşlü güzelliğin bir örneğini sunuyor; büyük bir özen ve detaylara olağanüstü dikkat ile üretilen ürünler şehir hayatı, haz ve lüksün mükemmel bir birleşimi. L’Oréal, günümüzün yükselen tüm akımlarına hitap eden Aēsop’un özellikle Çin’de ve seyahat perakendesinde büyüme potansiyelini ortaya çıkarmasına katkıda bulunacak.” dedi.

L’Oréal Luxe Başkanı Cyril Chapuy da satın alıma ilişkin şunları söyledi: “Aēsop’un ikonik küresel markalar portföyümüze katılmasından dolayı çok mutluyuz. Aēsop; tasarım odaklılığı, son derece etkili ve duyulara hitap eden ürünleri ve müşteri odaklı perakende felsefesiyle küresel lüks güzellik pazarında çok özel bir konuma sahip. Aēsop’un CEO’su Michael O’Keeffe ile deneyimli ve tutkulu ekibini aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz. Birlikte markanın benzersizliği ve değerini daha da güçlendirerek potansiyelini büyütmeye devam edeceğiz.  Aēsop’un divizyonun büyümesine büyük bir katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

Natura&Co CEO’su Fábio Barbosa ise, “Aēsop’un satışı, Natura&Co için yeni bir gelişim döngüsünü işaret ediyor. Daha güçlü bir finansal yapı ile Natura&Co, stratejik önceliklerine daha fazla odaklanma şansına sahip olacak. Aēsop’un dikkate değer başarısıyla gurur duyuyor ve bu başarıya katkıda bulunan tüm çalışanlara teşekkür ediyoruz. Aēsop’un büyüme hikayesinin L’Oréal bünyesinde devam edeceğine inanıyor ve yeni dönemde Aēsop’a başarılar diliyoruz.” dedi.

 

L’Oréal Grup Hakkında

Dünyanın önde gelen güzellik şirketi L’Oréal Grup, 100 yılı aşkın süredir kendisini tek bir amaca adamıştır: dünya çapındaki tüketicilerinin güzellikle ilgili ihtiyaçlarını yerine getirmek. Varoluş amacı olan dünyayı harekete geçiren güzelliği yaratmak; L’Oréal Grup’un güzelliğe yaklaşımını kapsayıcı, etik, cömert, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğe bağlı olarak tanımlar. L’Oréal Grup, 36 uluslararası markadan oluşan geniş portföyü ve ‘Gelecek için L’Oréal’ programındaki iddialı sürdürülebilirlik taahhütleriyle herkese kalite, etkinlik, güvenlik, samimiyet ve sorumluluk açısından en iyisini sunmak için çalışır. 4.000’den fazla bilim insanı ve 5.500 teknoloji uzmanından oluşan özel bir araştırma ve inovasyon ekibiyle hareket eden L’Oréal Grup, Tekno-Güzellik güç merkezi olmaya odaklanırken, güzelliğin geleceğini yaratmaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx