Tefeci Çetesi Özel Okulda: Velileri Arayarak Para Tahsil Etmeye Çalışmışlar

İstanbul’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Tefeci çetesi, özel okul sahibinin borçları sebebiyle okulda kayıtlı öğrencilerin velilerini arayarak para tahsil etmeye çalıştı. Polis ekiplerinin İstanbul ve Ağrı’da yaptığı operasyonla çete üyeleri gözaltına alındı.

İstanbul’da bulunan bir özel okulun sahibi, M.K.E., tefecilerden 700 bin lira borç alarak toplam değeri 1 milyon 386 bin lirayı bulan senet imzaladı.

Sonrasında tefecilere 1 milyon 500 bin liralık senet daha veren ve teminat olarak da araç devri yapan M.K.E., tefecilerden yakasını kurtaramadı.

Çete üyeleri M.K.E.’ye ait okula da giderek burada velilere ait senetlere el koydu. Velileri arayarak senetleri tahsil etmeye çalışan çete üyeleri böylelikle M.K.E.’yi 12 milyon zarara uğrattı.

Yapılan çalışmalarda baskı ve tehdit ile çok sayıda senet, araç, taşınmaz devri gerçekleştirdikleri tespit edilen 8 şüpheliye yönelik İstanbul ve Ağrı’da operasyon düzenlendi.

Şüphelilere ait adreslerde yapılan aramalarda 223 kullanıma hazır halde bulunan senet yaprağı, 10 bin 368 bin 100 lira bedelli 64 farklı kişilere ait senet, 2 adet toplam 950 bin lira bedelli farklı kişilere ait çek, müştekilere ait araç rehin sözleşmeleri ve vekâletnameler ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir